Jak poznáte přehřátí?
- Pokud váš pes funí jako o život a má stále otevřenou tlamu, i když je dlouho v klidu, může to být první známka přehřátí.
- Jestliže je pejsek najednou bez energie, nechce si hrát nebo je naopak nervózní, může to být další znak toho, že je mu až příliš horko.
- Všimnete-li si, že pes vypadá zmateně, naráží do věcí nebo se zdá, že ztrácí rovnováhu, je na čase začít psa chladit.
- Jasně červené nebo namodralé dásně jsou také signálem, že něco není v pořádku.
- Průjem a zvracení pak může naznačovat vážné přehřátí a vyžadují vaši okamžitou pozornost, případně pozornost veterináře.
Důležitá je prevence
Aby k přehřátí vůbec nedošlo, zaměřte se na prevenci. Pokud víte, že vás čeká několik obzvlášť horkých dnů, připravte se na ně. Těchto pět základních tipů vám pomůže přehřátí u psa předejít.
1. Voda
Dostatečný přísun vody je to nejjednodušší, co můžete pro pejska udělat. Psi se totiž na rozdíl od lidí nepotí a ke snížení své teploty používají právě vodu a rychlé dýchání. Navíc dehydratace může u psů nastat velmi rychle, a jakmile k ní dojde, k přehřátí už je jen krůček.
Zajistěte proto nepřetržitý přístup k misce s vodou, která by měla být vždy čerstvá a čistá. Misky pro psa umístěte klidně na více místech, ať je má váš mazlíček vždy na dosah. Na vodu pak myslete i pokud jdete na procházku nebo jedete na výlet.
Na trhu dnes najdete celou řadu misek od klasických keramických a nerezových po speciální chladicí dvojité misky. A existují samozřejmě i speciální cestovní misky.
Tip: Pokud nechcete, aby vás nákup misek zruinoval, koukněte na ZooRoyal.cz. Tady najdete kvalitní psí misky všech tvarů i velikostí a za skvělé ceny.