Začněte protažením dlaní a zápěstí
Položte si pod otevřenou dlaň na sůl míček a rolujte jím. Postačí každou rukou jednu minutu. Místo míčku můžete použít i pěnový válec, rolujte pomalu po válci dopředu, dozadu a můžete měnit i tlak ruky do válce. Pak vyměňte dlaň ruky za předloktí a rolujte přes válec celým předloktím. Opět každou ruku procvičte alespoň jednu minutu. Při protahování předloktí můžete opět měnit intenzitu tlaku ruky do válce.
Krteček - na protažení předloktí
Postavte se před psací stůl, dlaně otočte směrem k sobě a položte je na stůl, špičky prstů směřují k vám. Nyní napněte lokty a rameny pomalu pohybujte dozadu za plochu stolu, o kterou se opíráte. Vydržte v protažení alespoň 15 sekund. Toto cvičení kompenzuje to, že je ruka neustále v ohybu. Pomáhá také při problémech s karpálními tunely.
Další možností je protažení ve stoje nebo o zeď tím, že vyvinete tlak na obrácenou dlaň.
Snadným způsobem protažení je i podřep. Postavte se a mírně pokrčte kolena. Ruce položte dlaněmi na stehna, konečky prstů směřují ke kyčlím, ruce jsou napnuté. Pomalu jděte do mírného podřepu, v největším natažení vydržte 10 vteřin, opakujte podřep 10x. Při tomto cviku musí paty zůstat na zemi.
Na závěr sepněte ruce před hrudníkem dlaněmi k sobě (pozice z jógy – pozdrav) a prsty otáčejte směrem dolů k zemi a vracejte do základní pozice. Tím protahujete zápěstí. Cvik opakujte alespoň 10x.
Po ukončení sestavy cviku ruce důkladně vytřepejte, tím v nich rozproudíte novou energii. Můžete také třít dlaněmi o sebe (minimálně 36x), aby se aktivovala energie do dlaní.
Nepodceňujte své ruce, je to náš hlavní pomocník, a tak je dobré jim věnovat potřebnou péči a to nejen zvenčí, ale i zevnitř.