Gleid
Gleidshop
Sexy vlny difuzérem?
Eshop Gleid

Chcete si zastresovat? Tak se posaďte s mužem do jednoho auta!

Pro ženu je auto věc. Pro muže je to kus jeho samého. Z této podstaty vychází rozdílný postoj k řízení. A problém je na světě.
pixabay.com

Na českých silnicích se za volantem automobilů pohybuje každý den až 40 % žen. Převážná část z nich oplývá darem rozvážnosti, opatrnosti a touhy dojet s minimálními škodami na karosérii vozu.

Auto je pro osobu ženského pohlaví pouze věc, která zrychlí její pohyb a podporuje její samostatnost a nezávislost. Je ráda, že se rozjede, když potřebuje, že se jí do něho vleze všechno, co momentálně přepravuje, že je tam zrcátko, že celé příjemně voní a ladí ke kabelce a botám, které si ten den vzala s sebou.

Nikam se nežene, kdo řídí vedlejší káru, ji nezajímá, jaké je značky už vůbec ne a pokud se před ní objeví na silnici traktor, dokáže se kochat krásami okolí několik kilometrů za ním.

V automobilu tráví žena čas převážně sama nebo s dětmi. Někdy přibere kamarádku nebo svou matku a je nadmíru spokojena. Děti i ostatní dámy mají pro její jízdu pochopení, vyjadřují souhlasný názor na nenormální chlapské řízení, nikdy nemají problém se zeptat na cestu a v případě nouze, třeba u nesmyslně úzkého místa pro parkování, požádat muže o pomoc.

Prostě pohoda, klid, žádné nervy.

 

A co když se do vozu vetře mužský element?

Tak to je za trest. Pamatujete na tu chvíli, kdy jste poprvé usedla za volant přítelova nebo otcova auťáku? Taky jste vycítila, že je nějak nesvůj? Ano, několikrát zdůraznil, že se bojí, aby se vám nic nestalo. Ale na pozadí myšlenek se svíjel pod představou, že automobil, na který si tak dlouho šetřil a který opečovává více než svou partnerku, svěří do vašich rukou. I kdybyste jezdily jak Bůh dokonalosti, vždy si něco najde, co děláte špatně. Nehledě na to, že od prvního okamžiku, kdy vám vůz začne půjčovat, si nepřeje nic jiného, než abyste měla svůj vlastní, a ten momentálně společný vyměnit za typ, který bude jenom jeho. JENOM JEHO!

 

A když jedete spolu a váš partner řídí?

Tak to je tedy událost. Začíná to už při startu. Muž v přistaveném autě je nadupaný touhou vyrazit, kterou navenek projevuje samovolným pohybem ruky směrem k tlačítku klaksonu, který po několika minutách marného čekání zmáčkne. K automobilu se přiřítí partnerka s vysvětlením, co všechno ještě musela stihnout, což ho vůbec nezajímá a prudce se odpíchne z místa s cílem vámi způsobenou časovou ztrátu dohnat. Trhavé a rychlé pohyby vozu ještě nepřipoutané ženě náladu nepřidají, protože ta má teď nejvíce práce se správným usazením a odložením kabelky či jiných zavazadel tak, aby je měla po ruce. Naléhavé pípání bezpečnostního pásu přítelkyně či manželky přinutí mužovy nadledvinky, aby zvýšily produkci adrenalinu, ale aby si nezadal, zeptá se jen: „Tobě to nevadí?" No, nevadí. Když se neozývá zvuk převáženého dítěte nebo zvířete, na který se musí reagovat hned, nějaké pípnutí kdesi v popředí je pro ženu nevýznamné. Kdyby byl muž chytrý, dal by odstranit daný upozorňující zvuk a nechal by partnerku, aby se věnovala úpravě svého zevnějšku a přehrabování v taškách, protože by tak získal pro sebe několik minut klidu a pohody.

Když je žena zapásaná, a tím je její pohyb značně omezen, začne se věnovat dopravnímu provozu kolem sebe.

„Proč jedeš hned za tím autem? Zabrzdí a jsme v něm!", prohlásí v rámci opatrnosti a oživení nepříjemných pocitů z vlastní jízdy, když se nějaký blbec nalepí těsně na zadek jejího automobilu.

„Tady je padesátka. Můžeš mně říct, proč jedeš tak rychle?", zvýší napětí ve voze, když zaregistruje na tachometru číslo 55.

„Musíš opravdu předjíždět každé auto, které se před námi objeví?", přemýšlí o tom, jestli nebyla jinačí varianta způsoby přepravy.

„Můžeš mi vysvětlit, proč si prohlížíš toho chlapa (z právě předjetého výkonnějšího automobilu)?", protože vůbec nedokáže pochopit pocity úspěšného lovce.

„To se mně nějak nezdá. Víš vůbec, kam jedeme?", srazí sebevědomí partnera na základě vlastní zkušenosti mizerné schopnosti orientace.

„Brzdi!", když se jí zdá, že pokojně vyčkávající řidič ve vedlejší ulici se rozhodl spáchat sebevraždu.

 

Myslíte si, že to dělá schválně?

Ale co vás nemá. Důvody, proč se tak děje, jsou celkem tři:

- nudí se, prostě nemá co na práci;

- bojí se, protože řízení muže je odlišné od toho jejího;

- potřebuje konverzovat a má dobrou vůli trousit rady, i když nevyžádané.

A všechno toto chlapa neskutečně ničí. Auto je jeho součástí a jakákoliv kritika jízdy je i jeho kritikou. Bylo zjištěno, že každá druhá dlouhá vyjížďka se ženou a mužem v jednom automobilu končí hádkou a ta první nějakou rozepří. Když si vezmeme fakt, jak je důležité udržovat soustavnou pozornost dění na silnici, je s podivem, že počet dopravních nehod je tak malý.

Pokud svého partnera milujete nebo se chcete jen v klidu a bezpečně vrátit ze společné jízdy domů, máte jednu možnost. Posadit se do vozu, dát si na uši sluchátka s příjemnou hudbou nebo románem na pokračování, anebo se zaměstnat čtením, filmem, telefonním hovorem či obyčejným uvažováním o tom, co si koupíte nového. Že to nedokážete? Tak nezbývá než se smířit s tím, že vaše společné cestování bude vždy opepřeno troškou stresu a nervů. Hlavně ať dojedete všude ve zdraví!

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog

Šárka miluje svou rodinu, rodné Valašsko a skutečný život. Dýchá pro svou učitelskou profesi, která v ní probudila zájem o psychologii a sociologii. Najdete u ní články o lidských vztazích, plné humorných situací a rad, které jsou určeny přímo pro ženy, i témata odborná, která se snaží populární formou zpřístupnit našim čtenářkám.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Podobné články
Téměř na každém rohu, v médiích či novinách na nás bliká reklama na půjčky. Zvlášť v období dovolených či Vánoc reklamní kampaně gradují.
18.10.2016
Přestavte si, že od dnešního dne byste přestali pracovat. Můžete se věnovat své rodině, cestování, zálibám. Žijete bezstarostný život, o jakém sníte. Jste finančně svobodní. Pěkná představa?
27.12.2017

Máte rána s dětmi plné stresu? Děti nechtějí vstávat, pomalu se oblékají, nestíhají snídat? Hledáte ráno klíče, ponožky? Dětem chybí podpis v žákovské knížce nebo rovnou nemají celý úkol? Řekněte si dost a inspirujte se radami matky pěti dětí, která pro vás připravila několik tipů.

8.11.2018
V minulém díle jsme si odkryli tajemství. Uvědoměním si tajemství komunikace se psy a ještě lépe převedením do našeho vztahu, máme možnost být ve vztahu ještě spokojenější. Pokud jsme ochotni a schopni se dopracovat k vnitřní jednotě, tak si velmi ulehčíme další komunikaci v partnerství. A to i nejen se psy. Náš vztah se psem již potom není o "přetahování”, ale je o spolupráci a partnerském vztahu naplněném lehkostí. Mnoho klientů se ptá, co tím myslím, když říkám „být v jednotě".
23.11.2017
Vyhledávání
Překvapení pro vás
O nás
Otestovali jsme pro vás
Najdete nás na Facebooku