Problémy se spánkem v těhotenství jsou běžné
Každá fáze těhotenství s sebou může přinášet i několik problémů. Dostatek spánku během tohoto období může být obzvláště náročný. Možná právě pro vás bude v tomto případě těžké, dosáhnout příjemného hlubokého spánku, který vám doplní energii a vy se budete probouzet svěží.
Co vám může zabránit v klidné noci a příjemného spánku během těhotenství:
- Pálení žáhy
- Zaneprázdněná mysl
- Křeče v nohách
- Zvýšená srdeční frekvence
- Častá potřeba chodit na toaletu
Jak už možná víte, vaše tělo se během spánku samo opravuje a probíhá regenerace. Dostatečný spánek je proto důležitý nejen pro vás, ale i pro zdraví vašeho dítěte. Spánek totiž pomáhá kontrolovat, jak tělo reaguje na inzulin, takže i nedostatek spánku může zapříčinit zvýšenou hladinu cukru v krvi. Během těhotenství to může také zvýšit riziko těhotenské cukrovky a právě z tohoto důvodu je nezbytné, aby byl váš spánek prioritou číslo jedna.
Kolik spánku je potřeba během těhotenství?
Mnoho nastávajících maminek nedostává během těhotenství noc, co noc stejné množství klidného spánku. To znamená, že byste se měli snažit upřednostnit co nejvíce dostatečného odpočinku a spánku, když můžete. Udělejte si proto ze spánku prioritu a pokuste se během těhotenství spát alespoň v průměru 7-8 hodin. I když je spaní celou noc často obtížné, můžete si svůj odpočinek dopřát i během dne. Krátký odpolední spánek okolo 30-ti minut a více, vám pomůže k tomu, abyste dohnaly svůj spánkový deficit z předešlé noci.
Přečtěte si také: Velký průvodce těhotenstvím s tabulkou. Od dvou čárek až k plenkám