1. Nepijete dostatek vody
Zdá se vám to nepravděpodobné? Bohužel, u většiny žen je nedostatečný pitný režim příčinou. Když nepijete dostatek vody, vaše tělo začne doslova šílet a začne se připravovat na budoucí nedostatek vody tím, že bude zadržovat jakoukoliv vodu, kterou v sobě má. A víte, jak vypadá takové zadržování vody? Nafouklým bříškem, nadýmáním. Abyste měli jistotu, že přijímáte dostatek vody, začněte se svým pitným režimem ihned po probuzení. Vodu noste všude s sebou a pokaždé, když se na lahev podíváte napijte se. Nošení lahve je totiž jedním z nejlepších způsobů, jak můžete zvýšit svůj příjem pitného režimu, ať jste kdekoliv.
2. Změna zdravotního stavu
Časté nafouklé bříško může být signálem potravinových intolerancí, alergií i některých nemocí, které jsou spojené s trávicím ústrojím jako je například nedostatečné trávení, pálení žáhy, zácpou, onemocnění slinivky či žlučníku. Za nafouklé bříško také mohou některé léky. V tomto případě je proto nutné vyloučit některé z onemocnění.
3. Špatná výživa
Některá jídla, které konzumujete, mohou vaše tělo zatěžovat, aniž byste si to uvědomily. Mezi běžné viníky nafouklého břicha patří pšenice, mléčné výrobky, nadměrné solení a fruktóza. Pokud se tedy neustále cítíte nafouklí, zkuste na pár týdnů svůj jídelníček odlehčit a omezit příjem zmíněných potravin. Zařaďte a jezte více rostlinné, méně zpracované produkty.
4. Nedostatek vlákniny
Zácpa může být hlavní příčinou nadýmání a nafouklého bříška. A však existuje velmi snadný způsob, jak se se vypořádat se zácpou a uvést procesy vašeho těla do pohybu tak, jak by myly správně fungovat. A jak na to? Začněte jíst více vlákniny, jakmile vlákninu do svého jídelníčku zařadíte, uvidíte již během pár dnů, zda zaznamenáte rozdíl. Dejte si ale pozor, protože nadměrná konzumace vlákniny není pro tělo ideální. Doporučený denní příjem se pohybuje mezi 30-35g u dospělého člověka za den.