Konturování patří k oblíbenému korigování tvaru obličeje, protože málo kdo má ten "ideální tvar". Potkáváme se s nejrůznějšími odchylkami, a proto si správným líčením můžeme vypomoci.
Čím konturovat a co vůbec použít?
1) konturovací tmavý bronzer, tužku nebo pudr
2) rozjasňovač, světlý korektor nebo světlý pudr
Bronzer, tedy tmavá část, nám má ve tváři určité oblasti potlačit, případně prohloubit. Rozjasňovač, jak už z názvu vyplývá, naopak zvýrazňuje části obličeje, které mají vystoupit.
Konturing za 3 minuty podle tvaru obličeje
Co se týče tvarů obličeje, můžeme je shrnout do 5 tvarů - hranatý, kulatý, srdcovitý, oválný a dlouhý.
1. konturování kulatého obličeje
Kulatý obličej je jeden z nejběžnějších typů tváře, výhodu má v tom, že vypadá dlouho mladistvě. Pokud chceme obličej opticky protáhnout, naneseme bronzer od čela a po stranách tváří. Rozjasňovač nanášíme na lícní kosti, čelo a bradu. Viz video níže.
2. konturování hranatého obličeje
U hranatého tvaru se snažíme o zjemnění výrazné spodní čelisti a hran. V tomto případě nanášíme bronzer po stranách čela a na spodní čelist. Rozjasníme lícní kosti, čelo i bradu. Na závěr doporučuji zjemnit konturování obličeje tvářenkou.
3. konturování oválného a dlouhého obličeje
Dlouhý obličej nepatří mezi nejžádanější typy tváře. Oproti předcházejícím tvarům nechceme obličej zúžit, ale naopak zkrátit. Bronzer tedy nanášíme k linii vlasů na čele a dole na konci brady. Projasníme střed čela, nosu, oblast pod očima a špičku brady.
Všechny přechody je třeba pečlivě rozblendit. Celkové konturování by mělo ve výsledku vypadat přirozeně a nenápadně.
Produkty, se kterými pracuji a které jsou vhodné na konturing, najdete tady. Doporučuji si přečíst recenzi naší šéfredaktorky, která konturování produkty, které já používám, testovala.
kosmetička Hanka