Pocit, že jsem udělal něco pro svoje zdraví, něco pro sebe. A to něco není zas tak úplně málo, protože jak se říká, každý trénink se počítá a špatný je jen takový trénink, který neproběhne. Sice pouze pravidelné cvičení má z dlouhodobého hlediska nějaký smysl, ale o tom až třeba jindy. I po jednorázovém tréninku totiž tělo a hlava ví, že se stalo něco dobrého.
Nechte se vést a relaxujte
Musíme si také uvědomit, že návštěva fitka není pouze o tom, abych udělal něco pro svoje tělo, ale také má příznivý vliv na naší mysl. Nejen že pak budu lépe vypadat, ale budu mít i lepší náladu, sebevědomí, atd. To jde ruku v ruce. V dnešní době stále více sedavých zaměstnání začíná mít problémy jak s klouby a hlavně páteří, a tak jim zaměstnavatelé v rámci zaměstnaneckých benefitů platí členství ve fitness a wellness klubech. Už dávno totiž mnoho studií potvrdilo, že cvičení prospívá nejen tělu, ale i hlavě, takže zaměstnanci navštěvující a využívající těchto benefitů pracují lépe a jsou odolnější vůči únavě i stresu, který na nás v práci číhá. Čím dál více vrcholových manažerů a podobných pozic ve volných chvílích vyhledává osobní trenéry, protože při osobním tréninku člověk může naprosto vypnout hlavu a na čas se odprostit od pracovních záležitostí. Při tréninku vůbec nemyslí a pouze se nechají vést trenérem. Jen poslouchají jeho pokyny a nic víc.
Nejen pro ten pocit...
Jedna moje klientka po 2 letech a osobních trénincích 3x týdně neuměla sama udělat ani jeden cvik, pokud jsem jí správně nenasměroval a cvik jí po tisící neukázal a neřekl, co jím má procvičit. A to se nám cvičení velice dařilo. A to je také téma dnešního článku. Nemusíme se bát, že nebudeme vědět jak a co ve fitness centru dělat, protože tomu nerozumíme. Doba je už dnes jinde a v těch lepších vám určitě vše potřebné vysvětlí a poradí, takže můžeme s klidem vypnout hlavu a užít si pohyb nebo relax pohybem. Myslet chvilku na sebe, přemýšlet o sobě, o svém tělu. Stačí se zeptat nebo si nechat nastavit program na eliptickém trenažéru nebo běhátku a zaposlouchat se do oblíbené hudby, zúčastnit se skupinové lekce nebo osobního tréninku a poslouchat pokyny trenéra. Je to taková chvilka pro sebe, kterou by si každý z nás měl jednou za čas umět udělat. Navíc chvilka pro sebe, která je prospěšná tělu i duchu.