Gleid
Gleidshop
Pondělní radost II.
It's never too late

Praktická rada pro dlouhodobý vztah existuje! A má jen jednu větu!

V roce 1930 se rozpadlo 6 % manželství. A bez něho si lidé nedovedli svůj rodinný život představit. V roce 2017 se rozvodovost ustálila na čísle 47 %. Údaje o rozchodech v současnosti normálních „partnerství bez papíru“ nemáme k dispozici, ale předpokládá se, že jejich počet bude minimálně stejný jako u rozvodů.
pixabay.com

 

 Kdyby mohli manželští a partnerští poradci udělat něco z říše snů, vymysleli by přístroj, který by vymazal z mozku potenciálních životních druhů přesvědčení: „My spolu začneme žít z lásky a ta překoná všechny naše překážky!“ Tak moc dokáže chemický koktejl pobláznit naši řídící jednotku v hlavě a implantovat do ní naprosto mylný předpoklad, který napáchá víc škody než užitku. 

 

Ať se vám to líbí nebo ne, cesta do dlouhodobého partnerství vede především přes rozum a vůli!

Nekonečný počet sáhodlouhých pojednání o dobře fungujícím svazku dvou lidí se dá shrnout do jediné rady: VYBERTE SI TAKOVÉHO PARTNERA, KTERÝ JE SCHOPEN PÁROVÉ DISCIPLÍNY A JE OCHOTEN SE NECHAT POUČIT (ne vámi, přáteli nebo rodinou, ale odborníky na vztahy). Když vy nabídnete to samé a k tomu přidáte vzájemné uctívání institutu HOBBY, vaše šance na dlouhodobý vztah dostane super pevné základy, které vás podrží i při běsnění všech živlů, které se snaží každé partnerství narušit.

 

Správný výběr, to je to, oč tu běží!

Dávno skončila doba, kdy byli muž a žena k sobě dohazováni svými rodiči. V současné době je to jen na nás, koho si necháme vejít do naší budoucnosti. Náhoda je prima a plout v proudu přítomného okamžiku, či nechat vše osudu, je pocit k nezaplacení. Ale jak jde o nás samotné a dokonce o naše příští děti, všechny žerty a láskyplné vzdychání by mělo jít stranou. Je životně důležité dát prostor svému bystrému úsudku, nakopnout svou inteligenci a logické myšlení a zmobilizovat všechny neurony v hlavě. Vždyť nejde o nic menšího než o náš život!

 

Jak vypadá ideální začátek vztahu na věky věků?

V okamžiku, kdy se dohodneme se svým milovaným protějškem, že další kus života budeme táhnout ve dvou, zavzpomínáme na všechno krásné, co nás doposud potkalo a uchováme tyto láskyplné vzpomínky hluboko do paměti pro krizové okamžiky, které určitě přijdou. Vyhrneme si rukávy, plivneme do dlaní a připravíme se na společné dílo s vědomím budoucího úsilí a strádání. Oba dva s pevným pohledem a podáním rukou stvrdíme touhu být spolu nejenom v dobrém, ale hlavně i v tom zlém, což bude základní prubířský kámen naší vůle a osobního charakteru. A toho všeho je schopen jen partner s kázní, který umí v příhodném okamžiku potlačit své ego a ten, který si nemyslí, že jen on ví, co je pro vztah to nejsprávnější.

 

Zatímco na přelomu minulého a současného století zažívaly páry rozchodovou krizi po 7 letech vztahu, teď se tato doba zkrátila na pouhé 3 roky!

Příčinou celé pětiny rozchodů po 3 letech společného života (ať s dětmi nebo bez nich) je důvod, který jakéhokoliv partnerského či manželského poradce uvede do stavu zoufalství. Zjednodušeně ho nazvěme ZAMRZNUTÍ V POZICI SNÍLKA. Jeden z páru (někdy i oba dva) není schopen opustit imaginární svět lásky a romantiky a dělá mu problémy přejít do normálního párového světa. Požaduje po životu, aby probíhal na pozadí plném ohňostrojů za zvuku oslavných fanfár s nádechem všeobjímajícího tajemna a vše, co se vymyká, považuje za špatné a za selhání vztahu, protože tak si to přece nepředstavoval. Korunu zklamání dodá šok z vlastní ložnice, protože právě po třech letech nazrála doba, kdy zcela přirozeně sexuální život přechází do vyrovnaného stereotypu. A tak není daleko od konstatování: „ …my se k sobě vůbec nehodíme…raději se rozejdeme hned teď a nebudeme se trápit…nejde nám to spolu…“ a druhý partner (ten disciplinovaný a informovaný) jen zírá a nestačí se divit.

 

Tipnete si ale nejčastější důvod rozchodů (rozvodů) po 3 letech společného žití?

Dítě! Jako základní spouštěč dalších problémů, které následují – nedostatek peněz, času a překážka v kariéře. S radostí očekávaný vlastní  potomek dokáže rozmetat život svých rodičů do nicotných tónů, které najednou spolu neladí. Odkládání založení rodiny do staršího věku, kdy člověk je uvyklý určitému sobě vyhovujícímu stereotypu bez výrazného sebeomezování, relativně krátký čas intenzivního vzájemného poznávání s partnerem a nezanedbatelný vliv virtuálního světa se staly v současné době ne moc dobrým vkladem pro nový život ve třech.

 

Problémy a krize, které patří do jakéhokoliv vztahu jako bouřka v kterémkoliv ročním období, dokážou udělat z obou partnerů soupeře na život a na smrt nebo spoluhráče, kteří dokážou táhnout za jeden provaz. O tom, s kým budete své životní překážky zdolávat, rozhodujete jen vy. Tak šťastnou volbu a pamatujte na dobrou radu. Vždyť je to jenom jedna věta!

foto-redaktor

Šárka Kocurková

učitelka s velkým srdcem, biolog

Šárka miluje svou rodinu, rodné Valašsko a skutečný život. Dýchá pro svou učitelskou profesi, která v ní probudila zájem o psychologii a sociologii. Najdete u ní články o lidských vztazích, plné humorných situací a rad, které jsou určeny přímo pro ženy, i témata odborná, která se snaží populární formou zpřístupnit našim čtenářkám.

Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

← zpět
Podobné články
Jak se postarat na jaře o růže? Je to celkem věda, ale myslím, že to zvládne každý. Vhodné hnojení, střih, úprava záhonu. Pojďme si říct, jak na to.
18.5.2018
Ještě nemáte vybranou letní dovolenou? Už je nejvyšší čas! Pokud byste raději vyrazili do zahraničí, koukněte na nabídku místních CK. Ale i po Čechách máme moc fajn místa, jen je třeba opravdu vybírat a plánovat co nejdříve.
10.7.2018
Co jste se minulý rok o soužití člověka a psa dozvěděli? Unikla vám některá z podstatných informací? V svých článcích jsem se dotkla témat, které vám v soužití se psem dokážou zjednodušit vaše soužití. Zabývali jsme se tím, jak to udělat, aby nám vztah se psem mohl fungovat lépe, ale také jsem se zaměřili na některé z věcí, které nám naši společnou komunikaci dost ztěžují.
9.3.2018
Levandule patří mezi nenáročné rostliny a prý čím se jí člověk méně věnuje, tím lépe, což potvrzuji i já. Minimální péče s maximální odměnou, voňavé květy a široké využití.
16.8.2016
Vyhledávání
Překvapení pro vás
O nás
Otestovali jsme pro vás
Najdete nás na Facebooku
Najdete nás na Instagramu
Instagram