Gleid
Gleidshop
Pondělní radost

Rozhovor s odborníkem: Olaplex - revoluce v péči o vlasy

Každým dnem jsou naše vlasy namáhané ať nekvalitními produkty, nesprávnou péčí, prostředím, ve kterém se pohybujeme, špatnou manipulací nebo přílišným barvením.

Olaplex

 

Potřebujete vrátit svoje vlasy do kondice? Dřív to uměl pouze kadeřník, který poskytnul vlasům silnou regenerační péči. To už je minulostí!

Olaplex představuje NOVINKU - šampon a kondicionér na DOMÁCÍ POUŽITÍ. Vyzpovídala jsem tedy kadeřnici Helenu Pudilovou ze Studia Helena, která mi popovídala o tom, jak takhle novinka funguje.

 

Co je Olaplex, obecně, když tu péči někdo nezná? 

Co se týče Olaplexu, existuje aktuálně Olaplex No.1, 2, 3, 4 a 5.

Olaplex 1 a 2 patří pouze do rukou profesionálů. Přidává se do přípravků podle velice přesných pravidel, domácí použití tedy nepřichází v úvahu. Každý chemický proces (odbarvování, barvení...) nabourává strukturu vlasu - olaplex vnitřní strukturu vlasu udržuje (konkrétně disulfidové vazby). Navíc vystaví i nové můstky. Ve většině případů vypadají vlasy po chemickém zákroku ještě lépe než před zákrokem, a to proto, že drží vlas během odbarvení a uvnitř ho regeneruje. Disulfidová vazba je něco jako kostra v těle. No.2 je současně i péče, hydratace i stavební kostra.

Olaplex funguje od zdravých až po narušené vlasy. U naprosto zničených vlasů, kde je zničená celá podstata vlasu, tam už nepomůže vůbec nic, protože reakce Olaplexu nemůže proběhnout - účinná látka se nemá kde zachytit a nová struktura vlasu už nejde vystavět.

 

Na doma je olaplex č.3 - slouží jako domácí ošetření, doporučuji užívat podle návodu. Také obsahuje stavební složku vlasu, ale v malém procentu + péči. Používá se to jako kúra (ve fázi mytí nahrazuje kondicionér) zhruba 2x měsíčně, ale záleží na stavu vlasů. 

 

Teď přichází naprostá novinka Olaplex No.4 a No.5 - šampon a kondicionér na snadné domácí použití. Co toto produkty dokážou?

Tuhle horkou novinku právě teď testujeme. Co dokáže? Rozhodně silnou regeneraci. Jednoznačně doporučuji tuhle kombinaci všem odbarveným a hodně zničeným vlasům.

Zkrátka pro všechny narušené vlasy.

Co se týče složení, šamponu a kondicionéru - je v nich taky obsažená látka, která opravuje disulfidové vazby ve vlasech, složení je naprosto unikátní, je hodně o přírodních látkách bez jakýchkoliv dráždivých látek.

Vzhledem k tomu, že vím, jak funguje No.1, No.2 a No.3, tak jsem si jistá, že toto budou zákaznice milovat.

Právě teď zkoušíme, jak se budou po použití chovat vlasy extrémně zničené, suché, vlnité nebo hodně jemné vlasy.  Jakmile budeme mít spoustu dalších výsledků, určitě dáme vědět.

 

Je někdo, pro koho Olaplex No. 4 a 5 není?

Nemůžu říct, že není, ale nedoporučila bych ho ženě, která má zdravé vlasy. Tato péče pro ně zkrátka není potřeba.

foto-redaktor

Magazín Gleid

team redaktorů
Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Podobné články
Protože jsem měla možnost nahlédnout pod pokličky londýnským kadeřníkům a znám kolekce i dalších firem, můžu vám dobře popsat, co je hlavním tématem nastávajícího půlroku.
3.11.2017
Oživte vaši hřívu o přirozeně lehké vlny, které vám vykouzlí jedině konická kulma, o kterou právě soutěžíme!
21.2.2017
Lámete si hlavu s tím, jak obléct svého muže do divadla, na večeři a jak je to vlastně správně? Kdy zvolit oblek černý a kdy světlý? Záleží vám na tom, aby událost byla perfektní? Pak jste tu dnes správně.
2.8.2016
Léto už je oficiálně mezi námi a s ním nastává čas tepla, dovolené, slunce, nepřeberného množství čerstvého ovoce a pohody. S létem ovšem přicházejí nové letní módní trendy a inspirace. Následující kousky by neměly chybět ve vašem šatníku, pokud chcete být v létě stylová.
28.6.2018