AHA kyseliny
AHA kyselinám (alfahydroxylové kyseliny) se také často říká ovocné kyseliny, a to právě proto, že jejich poměrně velká část se získává z ovoce.
Například kyselina citronová (z citrusových plodů) má antioxidační účinky.
Velmi oblíbená a nejznámější kyselina glykolová (vyskytuje se ve žlutém melounu a ananasu) pleť sice neomlazuje, ale zato má velice zjemňující a zesvětlující účinky. Dobře proniká do svrchní části kůže a odstraňuje odumřelé buňky. Mechanickým peelingem se takového účinku nedá dosáhnout (pokud si nechceme rozedřít obličej).
Účinky AHA kyselin jsou velice překvapivé. Nejen že dokážou čistit a zjemňovat, ale dostaví se i omlazení a projasnění pleti. Často se používají i v boji proti pigmentovým skvrnám.
Například AHA fluid 10% od německé značky Alcina, mohu vřele doporučit. Už při nanášení tohoto fluidu je cítit lehké poštikávání a pokud ho "ochutnáte" na špičku jazyka (nepapat prosím!) vzpomenete si na chuť šťovíku. Je ideální na problematickou, nečistou pleť. Urychluje hojení akné a předchází jeho vzniku. Používá se 1x denně a zajistí vám příjemnou péči a s rychlým a znatelným účinkem.
Přečtěte si také: Pleťové sérum - proč ho používat a jaké jsou jeho výhody?
Jsou i další AHA kyseliny s výbornými účinky…
- Kyselina mléčná (z mléka) je podobná jako kyselina glykolová - také odstraňuje odumřelé buňky. Je jemnější a vhodná pro citlivou pleť.
- Kyselina mandlová (z hořkých mandlí) má antibakteriální účinky a dokáže regulovat množství mazu.
- Kyselina salicylová (z vrbové kůry) proniká do pórů a čistí je zevnitř, má protizánětlivé účinky.
Jaké je mé doporučení za závěr?
Právě teď je vhodné období na používání produktů s ovocnými kyselinami. V létě své pleti dopřejte raději hydrataci. AHA kyselinky si schovejte na podzim a zimu, kdy není tolik silné UV záření.
Tak vzhůru za krásnou a čistou pletí!
Aktualizováno: 27.10.2022