Pod zahraničními obchody si lze představit předražené produkty, opak je ovšem pravdou. Zahraniční obchodní portály nabízejí nesrovnatelně nižší ceny, než ty české. Je to až k nevíře, ale významná část českých internetových obchodů prodává stejné zboží jako v ty zahraniční, ovšem s tučnou přirážkou.
Nakupování v zahraničních obchodech je přitom stejně snadné jako u nás
Někdy i jednodušší. K nákupům je vhodné zvolit mezinárodní aukční portály. Jsou podobné jako české Aukro, ale nabízejí větší výběr za lepší ceny. Mezi nejznámější patří například eBay či Aliexpress.
Uživatel by měl počítat ovšem s jediným, a to je založení účtu na internetové peněžence Paypal, lze platit i jinými metodami, tato je ovšem nejjednodušší a nejlehčí. Účet na internetové peněžence lze libovolně dobíjet z osobního účtu a tím si na něm navyšovat kredit.
Poštovné za hubičku a zboží za pakatel
Při prvním zavítání na mezinárodní aukční portály můžeme být velmi příjemně překvapeni cenami zboží i výší poštovného. Zatímco u českých obchodů zaplatíme za poštovné obvykle více než 100Kč, tak u objednávek z Hongkongu, Velké Británie, Kanady nebo Indie je to mnohdy zdarma nebo ve výši několika centů. U zvláštních předmětů může být poštovné vysoké, ale u drobných předmětů tomu tak není.
Úspora financí
Za pakatel lze na těchto portálech pořídit především elektroniku, například sluchátka, nabíječky, USB, příslušenství pro telefon, hodinky, datové nosiče, kosmetické vychytávky, oblečení a další věci. U určitých produktů může být cena i mnoho násobně nižší.
Pokud se tedy nakupuje na mezinárodních portálech, téměř vždy lze počítat s mnohem lepšími podmínkami než u eshopů v Česku. U nákupu ze vzdálenějších lokalit je ovšem dobré si přečíst dobu dodání, ta je většinou 14 dní až měsíc. Doporučuji číst si recenze pod produktem - ty vám pomohou vybrat dobré a kvalitní zboží. Nezapomeňte také na kolonku clo - to by se vám mohlo prodražit, proto dobře čtěte, ať je váš nákup opravdu výhodný.