Gleid
Gleidshop

Gleid
Shop

Punčocháče - velké téma zimy. Jak a s čím je nosit?

A jsou všude. Barevné, strakaté, s puntíky, se soby..

 

Opravdu víte jak je nosit, kombinovat a které se k vám hodí? Také máte občas pocit, že v té změti si nevíte rady? Zkusme se na to podívat úplně jednoduše.

Jednobarevné punčocháče vám dovolují ve zbylém outfitu více se rozvášnit. Naopak pestrobarevné a vzorované nám dávají na vědomí, že vše ostatní držíme zkrátka.

Pokud chceme mít nohy štíhlejší, snažíme se, aby punčocháče měly stejnou barvu jako boty. Noha se tím krásně prodlouží.

Pokud patříte ke studenému typu, nebo naopak k teplému - dodržujte tuto typologii samozřejmě i ve výběru punčocháčů. Studený ke studenému a teplý k teplému. 

 

Punčocháče v každém věku?

Samozřejmě. Ale všeho s mírou. Zdobení, motivy a vše ostatní se zmírňuje s přibývajícím věkem. I ve vysokém věku však můžete vynést barevné punčocháče bez vzorku. Jen je k tomu potřeba doladit zbytek oblečení. 

 

A co je to ten DEN?

Je to označení, které určuje sílu vlákna. Čím silnější punčocháče, tím neformálnější oblečení byste k němu měla vzít. Tedy: na ples jedině v tenkých a boty s uzavřenou špičkou, ke kostýmku platí to samé. Volnočasová sukně nabízí už více variant i co se týče tloušťky punčocháčů. A co k šatům? Pokud je máte z úpletu, tak se nebojte si vzít i silnější. Jestliže se však jedná o koktejlky nebo jinak společenské šaty, punčocháče musí být tenké a na nohách lodičky.

Tak a teď vzhůru na nákupy.

 

foto-redaktor

Eva Vlachová

stylistka
Profil
Sdílejte na Facebooku
Diskuze

Pro přidávání kometářů do diskuzí se prosím přihlašte.

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se.

menu-symbol
Klára Lysá 7.2.2017 v 10:21 Ráda nosím barevné punčocháče a dlouho jsem chtěla vyzkoušet i nějaké se vzory. Mám ale krátké nohy a v tomto směru tápu. Proto by mě zajímalo jak velký vzor bych měla zvolit a jsou tyto punčochy pro mě vůbec vhodné? Děkuji.
menu-symbol
Eva Vlachová 11.2.2017 v 13:43 Dobry den, Klaro. Omlouvám se za pozdní odpověď. U krátkých nohou existuje par pravidel ;) pokud se jedna o jednobarevne puncochace nohy si prodlouzite tak, ze zvolite sukni, puncochace ve stejne barvě. Případně punchochace a boty.podobne to platí i u vzorovanych. Dbejte na to, aby ve vzoru prevladala jedna barva v dominantní mire a tu doplnte vhodnými boty. Nohy si zásadně zkracujeme nevhodnou délkou sukně a botu. V zimě volte boty max. Ke kotnikum, a nebo kozacky nad kolena. V lete volte lodičky a nebo sandalky na menším podpatku. Pamatujte si, ze čím více jedné barvy od pasu dolu tim víc tělo prodlouzite ;)
menu-symbol
Klára Lysá 20.2.2017 v 10:42 Dobrý den paní Vlachová, moc děkuji za Vaše rady. Teď už vím jak věci zkombinovat :-) Hezký den. Klára
menu-symbol
Eva Vlachová 21.2.2017 v 13:34 Rádo se stalo. Punčochám se budu věnovat i na jaře. Nosí se totiž trochu jinak, nežli v zimě. :-) Hezký den.
Podobné články
img-článek

Typologie barev

10.4.2017 Celý článek
img-článek

Soutěž k MDŽ o kónickou kulmu!

21.2.2017 Celý článek
img-článek

Kabáty, které vás zaručeně zahřejí!

6.12.2017 Celý článek
img-článek

Konturování obličeje - nebo-li kouzelný make-up

17.4.2017 Celý článek