Gleid
Gleidshop
Sexy vlny difuzérem?
Eshop Gleid

7 fint pro krásné nehty

Ruce neustále vystavujeme na obdiv světu. Dennodenně někomu podáváme ruku a zároveň naše ruce trpí při domácích pracích. Dáváme jim pořádně zabrat, proto bychom je posléze měli náležitě opečovávat. V tomto článku se dozvíte pár praktických fint pro pěkné nehty.
pixabay.com

 

1. Používejte správný odlakovač

Rozhodně doporučuji používat odlakovač bez acetonu. Ten s acetonem příliš vysušuje, poté by se nehty mohly třepit a nevypadaly by zdravě a vitálně. 

 

2. Stříhání nehtů 

Na stříhání nehtů byste neměli zapomínat. Příliš dlouhé neupravené nehty nepůsobí vůbec pěkně. I pokud je chcete mít dlouhé, je třeba o ně pečovat. Pokud máte příliš tvrdé nehty, které se těžce stříhají, namočte je nejprve na chvíli do teplé/horké vody. Nehty se tím změkčí a snadno je zastřihnete, případně použijte kleštičky. Obecně však platí pravidlo, že se doporučuje méně stříhat a více pilovat. Pilníčkem především precizněji upravíte tvar nehtu. 

 

3. Pečujte o kůžičku nehtů

Před každým lakováním kůžičku zatlačte do okrajů nehtů pomocí speciálního dřívka, které zakoupíte v každé drogerii či na internetu. O kůžičku pečujte pomocí vyživujících krémů či olejíčků. 

 

4. Udělejte si domácí lázeň pro vaše nehty

Čas od času je dobré navštívit profesionálku, která ošetří celé vaše ruce. Ovšem klasickou domácí lázeň zvládne v pohodlí domova každý. Ruce do ní ponoříte a dopřejte jim výživu i potřebné ošetření. Na žluté nehty je vhodná citronová lázeň. Tu si připravíte jednoduše.
Do teplé vody vymačkejte celý citron a ponořte tam i nakrájená kolečka citronu. Ruce ponořte do lázně a odpočívejte aspoň 15 minut. Poté dodejte výživu kvalitním krémem na ruce a nehty.
 

5. Lakování nehtů

Pokud si nepotrpíte na barevné laky, použít můžete pouze bezbarvý lak, který nehty zpevní a ochrání před lámáním. Navíc budou působit hezky a upraveně. 

Pro prodloužení výdrže laků používejte tzv. base coat a top coat. Base coat je bezbarvý lak, který se aplikuje pod barevný lak, který  poté déle vydrží bezchybný. Pro větší lesk (případně speciální finishe: gelový, matný) použijte top coat, který opět může prodloužit výdrž laku. Je bezbarvý. Některé mají i tu schopnost, že zrychlí zasychání laku. Prodávají se také laky 2 v 1, tedy base i top coat v jedné lahvičce. Mimo jiné na trhu najdete i různé vyživující laky, které nehtům dodají vše potřebné. 

 

6. Používejte na mytí nádobí rukavice

Chcete-li chránit své ruce i lak na nehtech při mytí nádobí, pořiďte si gumové rukavice a uvidíte tu změnu! 

 

7. Jste to, co jíte

Taktéž strava se odráží na kvalitě nehtů. Pevnost nehtů zařídí vápník, hořčík, zinek a vitaminy B a C. Pokud vás trápí bílé skvrny na nehtech, zřejmě máte nedostatek zinku a vitaminu C. Tyto minerály a vitaminy můžete do těla dodávat doplňky stravy. 

 

foto-redaktor

Stanislava Vaďurová

copywriterka s duší námořnice
Profil
Zaujal vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Podobné články
Milé dámy, už znáte vlasovou kosmetiku TIGI? Tato světoznámá značka byla založená v Londýně syny proslulého italského kadeřníka Franca Mascoly, který se staral o vlasy takových filmových hvězd jako je Gina Lollobrigida nebo Sophia Loren. Dnes profesionální produkty TIGY používají nejprestižnější kadeřnické salóny po celém světě. Pokud chcete zazářit svými dokonalými vlasy i vy, svěřte se do péče značky TIGI.
14.7.2018

Směr, který je žádaný téměř po celém světě, a který obdivují miliony lidí, je populární i v módě. Co tvoří minimalismus a co/kdo je jeho hlavní představitelkou, vám prozradím ve svém článku.

28.8.2018
Na celém světě snad neexistuje žena, která by neměla ráda šperky. Vždyť vhodně zvolený šperk toho dokáže víc, než by se na první pohled mohlo zdát – dokonale vyjádří osobnost své nositelky a vhodně doplní každý outfit. Jak ale šperky správně kombinovat?
17.4.2018
Oživte vaši hřívu o přirozeně lehké vlny, které vám vykouzlí jedině konická kulma, o kterou právě soutěžíme!
21.2.2017
Vyhledávání
Překvapení pro vás
O nás
Otestovali jsme pro vás
Najdete nás na Facebooku