Gleid
Gleidshop

....dejte vejce malované....

Blíží se Velikonoce, ke kterým neodmyslitelně patří malovaná vajíčka. Inspirace společně s foto návodem je tady. Vyrobte si malované kraslice voskovou technikou.

Kateřina Kalinová

 

Všechny to známe, nastane Velikonoční pondělí, koledníci klepou na dveře s pomlázkou a chtějí nás vymrskat. Za to očekávají malované vajíčko - tak proč jim nepřichystat opravdu krásnou kraslici? Nalaďte se na velikonoční atmosféru a dejte průchod svojí fantazii. S tvorbou těchto krásných vajíček vám mohou pomoci i větší děti.

Pusťme se tedy do výroby.

 

Budete potřebovat vyfouklé a očištěné vejce, můžete použít kachní, husí ale i slepičí.

Proto, aby byla vajíčka krásně výrazná, používám barvu ve spreji. Je to na vás, zda chcete mít vajíčko "přírodní" barvy, nebo ho obarvíte na nějakou jarní barvičku. Pokud budete aplikovat sprej na vyfouknuté vajíčko, napíchněte si ho na špejli - umožní vám to barvu nastříkat rovnoměrně. 

Až barva zaschne, můžete začít zdobit rozehřátým barevným voskem. Používám klasické voskovky. Na roztavení vosku se mi osvědčila "plotýnka" z krabičky od hodinek, má po okraji rantlík, takže víčka, ve kterých je vosk, se nevyklopí.

Nezbytnou pomůckou je špendlíková hlavička, kterou vosk na vajíčka nanáším. Špendlík mám zapíchnutý v tužce - takto se s ním mnohem lépe pracuje. Můžete ale použít i párátko, pro děti bude vhodná špejle.

Protože vosk rychle tuhne, je potřeba malovat rychle. Pro začátek je dobré zakreslit si tužkou body, na které chcete vosk nanášet.  Ze začátku vám nepůjde udělat souvislá čárka, ale to chce cvik a hlavně trpělivost.

Tak se pusťte do tvoření a užijte si to, vždyť Velikonoce máme pouze jednou za rok. Fantazie je jen a jen na vás. Tu moji fantazii můžete vidět v galerii fotografií.

 

Veselé Velikonoce

 

 

foto-redaktor

Bc. Kalinová Kateřina

výtvarnice
Profil
Zaujkal Vás článek?

Sdílejte ho se svými přáteli

Podobné články
img-článek

Šišky a šištičky. Dekorace na podzim i na Vánoce

15.11.2016 Celý článek
img-článek

Blog - Existují zázraky?

3.8.2016 Celý článek
img-článek

Ženy versus muži – strach ve vztahu

25.6.2017 Celý článek
img-článek

Tak kdo je tady zamilovaný?

11.9.2017 Celý článek
Vyhledávání
E-shop Gleid
O nás
Reklama
Najdete nás na Facebooku